Turite milijoną klausimų? Atsakysiu į keletą iš jų čia ir dabar

Kaip išsirinkti fotografą savo šventei?

Tai svarbiausia diena jūsų gyvenime – būkite atsakingi. Nesirinkite pagal kainą ar rekomendacijas. Jokiu būdu nerekomenduočiau kviesti kaimyno “Zigmo” kuris nesenai nusipirko kamerą ar jūs girdėjote, kad jis neblogai fotografuoja peizažus. Rinkitės žmogų, kuris jums patinka ir kurio darbai jums arčiausiai širdies. Rekomenduoju socialiniuose tinkluose susirasti 10-15 fotografų, išsivirti arbatos ir kartu su savo partneriu peržiūrėti jų galerijas. Jei jų darbai jums patinka, įtraukite juos į mėgstamų sąrašą. Kai turėsite išsirinke keletą žmonių, kurių darbai jums patinka, siūskite jiems užklausas. Susipažinkite su jais. Paklauskite ar jie laisvi jums svarbią dieną.

Jei nežinote nuo ko pradėti, Facebook socialiniame tinkle yra grupės “ieškau fotografo”. Paskelbkite ten, kad ieškote kas įamžintų jūsų šventę – nuo šio sąrašo galite pradėti ieškoti savo favoritų. Taipogi galite naudotis vestuvių fotografų portalais ir katalogais, čia keletas jų: wed.lt, myday.lt, didysisvestuviukatalogas.lt ar paslaugos.lt.

Sėkmės ieškant!

Kam reikalinga sutartis?

Visada pasirašykite sutartį su vestuvių fotografu. Atidžiai peržiūrėkite visus jos punktus. Būtinai atkreipkite dėmesį kas įskaičiuota į jo paslaugas. Yra tekę ne kartą girdėti siaubingas istorijas, kaip “fotografas biznierius” įmažina žmonių šventę, bet sutartyje nurodyta, kad už patinkančias nuotraukas reikia mokėti atskirai; Už albumo, kelionės išlaidas, pristatymą ar galeriją taip pat imamas mokestis.

Pasidomėkite, kiek laiko truks fotografo darbas jūsų dieną, per kiek laiko jis pristatys jums darbus, kaip jie bus pristatyti ir nepamirškite “kas būtų jeigu būtų” dalies.

Aš, nenoriu apkrauti galvos savo draugams-klientams, todėl sutartyje kaina visada yra galutinė, neturiu jokių paslėptų mokesčių – viskas įskaičiuota.

Kiek kainuoja mano darbas?

Bene vienas iš svarbiausių klausimų renkantis fotografą yra jo darbų kaina. Iš patirties žinau, kad nebūna dviejų vienodų švenčių, vietų, nuotaikų ir poreikių. Todėl ir paslaugų kainos negali būti vienodos. Gal planuojate nedidelę, keletos valandų, jaukią šventę parke, o gal tai bus iškilminga puota, su svečiais iš viso pasaulio? O gal sugalvojote svarbiausią dieną praleisti neregėtame krašte, kurį ir aš norėčiau pamatyti? Gal jums nereikia albumo, ar popierinės nuotraukos jums atrodo senamadiškos? Visi šie klausimai nulemia kainą. Bet visgi, kiek tai kainuoja? Labai grubiai surašytus, mano įkainius galite peržiūrėti ČIA.

Kaip išsirinkti vietą fotografavimui ir kur fotografuotis?

Geriausia vieta ta, su kuria jus sieja asmeniniai prisiminimai. Susipažinote bibliotekoje ar autobuse? Pasakėte didįjį “Taip” prie ežero ar užkopę į kalną? Visada galvokite apie smulkias detales, kurios svarbios jums. Jei tokis ovietos neturite, tada ieškokite vietos, prie kurios norėtumėte pririšti prisiminimus. Nuotraukos prie baltos mišrainės ar pasiskolinto Mercedes’o – baisu.

Labai bijau objektyvo ir nemėgstu fotografuotis

Tai yra normalu, nebent jūs esate kino žvaigždė. Nebijokite to pasakyti savo fotografui, jis turės patarimų, kaip nugalėti šią baimę. O kad “apsitrinti”, visada rekomenduoju priešvestuvinę fotosesiją. Skirkite sau pusdienį, pabėkite nuo rutinos ir aplankykite, senai lankytą, jums jaukią, vietą.

Kur aš fotografuoju?

Vieta ir laikas man visiškai nesvarbu, galiu atsidurti betkuriame pasaulio kampelyje. Fotografuoju Vilniuje, Klaipėdoje, Londone, Balyje, Troškūnuose, Mančesteryje. Jei reikės ir į Fidžį nukeliausiu!

Ar galiu pateikti norimų fotografijų sąrašą?

Žinoma! Jei turite ypač svarbių svečių, su kuriais būtinai norite įsiamžinti, sąrašą, norėčiau apie tai žinoti. Jei kažkur skaitėte patarimus jaunosioms, turbūt norite įsitikinti, kad gausite “35 kadrus kurie privalo būti jūsų vestuvių albume”, tap – jie bus.

Ar fotografuoju vienas?

Tai labai priklauso nuo jūsų šventės. Jei tai didelė šventė, ar didelės apimties projektas, o gal jaunieji ruošis atskirai? Tokiais atvejais dažniausiai turiu asistentą, kuris padės užfiksuoti jūsų šventę iš kitos perspektyvos.

Ar aš filmuoju?

Kad ir kaip norėčiau padėti jums šiuo klausimu – tai neįmanoma. Kodėl duonkepys nemuša sviesto? Fotografuojant susiduriama su kitokiais iššūkiais, nei filmuojant. Fotografuojant svarbu emocija, momentas, poza, šviesa, šešėliai, perspektyva. Geriau vieną darbą daryti gerai, nei du “normaliai”.

Ar gausiu visas jūsų darytas fotografijas?

Tikrai ne! Vestuvės, iš fotografo pusės, yra labai dinamiškas renginys. Kartais pagauti “tam” momentui reikia net 10-15 kadrų. Ir jūs nenorite nuotraukos, kuriose vienas iš jūsų užsimerkęs, negražiai išlindusi apykaklė, jaunosios nuometas negražiai dengia veidą ar fone praeinantis “dėdė Juozas gadina bendrą kadro estetiką”

Ar galiu gauti neredaguotas fotografijas?

Kiekvienas fotografas turi savo braižą, stilių ir žiūri į fotografijas iš savo perspektyvos. Žinoma, dar prieš didžiąją šventę rekomenduoju aptarti, išreiškti pageidavimus ir papasakoti ko tikitės, kad galutinis rezultatas džiugintų. Juk restorane neprašote produktų, kad galėtumėte pasidaryti vakarienę patys.

Kada gausiu nuotraukas?

Yra jums tekę girdėti istoriją “fotografavo per Velykas – nuotraukas gavau per Kalėdas”? Aš stengiuosi darbus pristatyti per mėnesį. Dėl albumo spausdinimo ir pristatymo terminų, galutinis terminas gali pailgėti savaitę ar dvi, bet taip būna taip retai, kad nebūna 🙂

Suprantu, gyvename labai spartų gyvenimą ir noras pasidalinti naujienomis su visu pasauliu yra nenuvaldomas, todėl porą akimirkų būtinai pristatysiu jau sekančią dieną, kad galėtumėte jomis pasidalinti socialiniuose tinkluose.

Kas yra indeksas ir kam jo reikia?

Indeksas, tai visų darbų, kurie bus pristatyti, mažos versijos, skirtos jūsų peržiūrai. Jos užima nedaug vietos, jas lengva persiūsti. Aš visada siunčiu indeską, tam, kad klientas galėtų pasirinkti nuotraukas, kurias norėtų matyti albume.

Neradote atsakymo į jums iškilusį klausimą?

Susisiekite su manimi – pasistengsiu kuo greičiau atsakyti į jums iškilusius klausimus. Kaip tai padaryti, rasite kontaktų skiltyje. Arba tiesiog atsiųskite užklausimą užpildę šią formą: